Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПОРЯДОК УТВОРЕННЯ І ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИХ ОРГАНІВ ФЕДЕРАЦІЇЇ



5.1. Керівними органами Федерації є:

§ Конференція членів Федерації (надалі і по тексту – Конференція);

§ Президія Федерації (надалі і по тексту – Президія);

§ Контрольно-ревізійна комісія Федерації (надалі і по тексту – Контрольно ревізійна комісія);

Керівні органи Федерації є органами управління Федерації.

Питання діяльності і компетенції органів управління Федерації можуть вирішуватись у відповідних внутрішніх документах Федерації, затверджених компетентним органом. Положення таких документів, які суперечать цьому Статуту не застосовуються.

5.2. Вищим керівним органом Федерації є Конференція, до складу якої входять усі члени Федерації. Організаційною формою діяльності Конференції є чергова та позачергова Конференція членів Федерації.

Конференція відбувається не менше одного разу на чотири роки та скликаються за рішенням Президії. Позачергові засідання скликаються за рішенням Президії, в тому числі на вимогу Контрольно-ревізійної комісії, або за вимогою не менше третини членів Федерації. Члени Федерації не можуть делегувати право участі чи голосу в Конференції іншому члену Федерації чи третій особі. Засідання Конференції правомочні за умови присутності на них більше половини членів Федерації.

Конференція скликається Президією протягом 30-ти календарних днів з моменту прийняття ним відповідного рішення чи надходження вимоги про це від Контрольно-ревізійної комісії або відповідної кількості членів Федерації, шляхом направлення всім членам Федерації відповідного письмового повідомлення рекомендованим листом або вручення його безпосередньо члену під підпис. Повідомлення повинно містити відомості про дату, час і місце проведення Конференції, її порядок денний та підписується керівником органу, що його скликав чи обраним таким органом представником. Про прийняте рішення щодо скликання Конференції, негайно повідомляється Президент Федерації та Голова Контрольно-ревізійної комісії.          

У випадках, невиконання Президією правомірної вимоги про скликання Конференції у вказаний строк, Конференція може бути скликана ініціаторами.

Засідання проводиться не раніше ніж за 30 днів і не пізніше ніж за 45 днів з моменту прийняття Президією рішення про їх скликання чи отримання ним вимоги про це. Порядок денний Конференція формується в рішенні про його скликання. Порядок денний може бути доповнений під час проведення Конференції за рішенням 2/3 від загальної кількості членів Федерації до моменту початку розгляду питань порядку денного, не пов’язаних з обранням голови і секретаря Конференції, і при умові незмінності розгляду питань порядку денного, попередньо сформованих на момент їх скликання.

На початку Конференції, члени Федерації, що прибули на неї, обирають голову і секретаря Конференції з числа членів Федерації. До моменту обрання голови і секретаря Конференції, Конференцію відкриває і веде Президент Федерації, при його відсутності – Віце-Президент Федерації, а при відсутності й останнього – голова останньої Конференції

При неможливості встановити кількість голосів поданих за кандидата на голову Конференції шляхом відкритого голосування, голова обирається за результатами підрахунку власноручних письмових заяв членів, які містять інформацію про волевиявлення члена щодо кандидатури.

Голова Конференції веде її, організовує ведення протоколу, підрахунок голосів та дотримання організаційних (регламентних) вимог проведення Конференції.

Прийняті Конференцією рішення оформляються протоколом, який підписується головою і секретарем Конференції.

Рішення Конференції приймаються простою більшістю від загальної кількості членів присутніх на Конференції прямим відкритим голосуванням. Рішення про внесення змін до статуту, відчуження майна на суму, що становить п'ятдесят і більше відсотків майна Федерації, та про ліквідацію Федерації приймаються більшістю не менш як у 3/4 голосів, якщо інше не встановлено законом. Кожен член Федерації на Конференції має один голос.

Окремі питання діяльності Конференції можуть бути врегульовані у затверджених ними внутрішніх документах Федерації. Разом з тим, положення таких документів, які суперечать цьому Статуту не застосовуються.

До виключної компетенції Конференції належить:

§  затвердження Статуту Федерації, внесення змін до нього;

§  прийняття рішення про реорганізацію або саморозпуск Федерації;

§ прийняття рішення про створення (заснування) Федерацією юридичних осіб, їх реорганізацію чи ліквідацію (припинення);

§ визначення основних напрямків та стратегічного плану діяльності Федерації;

§ обрання та відкликання голови і секретаря Конференції, членів Президії та Контрольно-ревізійної комісії;

§ заслуховування звітів про діяльність Президії і Контрольно-ревізійної комісії, та їх оцінка;

§ визначення загальних принципів надання Федерацією соціальних послуг, правової допомоги, провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, просвітницької, освітньої та наукової діяльності;

§ прийняття рішень щодо вступу до інших громадських об’єднань;

§ запровадження та визначення розміру вступних, членських та інших внесків, а також порядку їх використання;

Крім того, Конференції вправі приймати рішення з будь-яких питань діяльності Федерації, що підлягають обов’язковому виконанню членами Федерації.

5. 3. В період між Конференціями постійно діючим колегіальним органом управління Федераціією є Президія . Кількісний склад Президії визначається Конференцією, але не менше ніж 3-є осіб. Члени Президії, в т.ч. Президент, обираються з поміж членів Федерації та не входять до інших керівних органів Федерації.  Члени Президії, в т.ч. Президент обираються Конференцією простою більшістю голосів присутніх на Конференціії строком на 5 (п’ять) років. Особа, яку висунуто кандидатом до Президії, участі у голосуванні щодо своєї кандидатури не бере.

У разі якщо загальна кількість членів Федерації є меншою ніж 3 особи, та/або сформувати Президію у складі щонайменше 3 (трьох) членів неможливо, то за рішенням Конференції органом управління, що діє в період між Конференціями може бути Президент одноособово, який в свою чергу входить до складу Президії або Президія, що складається з меншої кількості осіб.

Відкликання члена Президії відбувається на Конференції простою більшістю голосів присутніх на Конференції членів Федерації.

Членство в Президії припиняється:

- за заявою члена Президії;

- у зв’язку з відкликанням члена Президії за рішенням Конференції;

- автоматично у випадку смерті члена чи визнання його недієздатним (обмежено дієздатним);

- у зв’язку із спливом строку його повноважень. Разом з тим, члени Президії зберігають свої повноваження незалежно від спливу такого строку до моменту обрання нового члена Президії у зв’язку із спливом повноважень попередника.

Члени Президії не отримують винагороду за свою роботу в цьому органі, а виконують повноваження на добровільних засадах.

Члени Президії не можуть надавати оплачуваних консалтингових, менеджерських та інших послуг Федерації.

Рішення Президії приймаються простою більшістю від загальної кількості її членів, крім випадків, визначених цим Статутом. Один член Президії має один голос. При однаковій кількості голосів, вирішальне значення має голос Президента.

Організаційною формою роботи Президії є засідання на яких головує і організовує їх роботу Президент, а при його відсутності, обраний більшістю голосів голова засідання. Засідання Президії правомочні при присутності на них більше половини його членів і проводяться не рідше одного разу на квартал.

Засідання Президії скликаються за ініціативою Президента або половини членів Президії у визначені ними строки шляхом повідомлення кожного члена Президії особисто про місце, час та порядок денний засідання. Засідання Президії також повинно бути скликане його головою на вимогу Контрольно-ревізійної комісії. Прийняті на засіданні Президії рішення, оформляються протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами, які голосували за прийняте рішення. Форма і порядок голосування на засіданнях визначається відповідним рішенням Президії. Допускається оформлення протоколу засідання по кожному з питань порядку денного. В засіданнях Президії мають право приймати участь члени Контрольно-ревізійної комісії (в якості спостерігачів).

Прийняття рішень Президією може здійснюватись також шляхом опитування через засоби зв’язку, доступні для членів Президії, що оформляється підписаним Президентом рішенням за умови наявності допустимих підтверджень погодження такого рішення відповідним членом (аудіо чи відеозапис, письмове повідомлення, в т.ч. через особисту електронну пошту тощо).

До компетенції Президії належить:

§  визначення основних напрямків діяльності Федерації, співробітництва з іншими установами та організаціями;

§  скликання Конференції в порядку, визначеному цим Статутом;

§  прийняття рішень про включення/виключення у члени Федерації, організація обліку членів;

§  готує та затверджує внутрішні документи, положення, що регламентують діяльність Федерації;

§  здійснює оперативне управління майном та коштами Федерації;

§  затверджує кошторис Федерації;

§  приймає рішення про створення госпрозрахункових підприємств та організацій, затверджує їх статути, призначає та звільняє керівників таких підприємств та організацій;

§  приймає рішення про створення та закриття відокремлених підрозділів Федерації, призначає та звільняє їх керівників, затверджує положення про відокремлені підрозділи;

§  затверджує зразки печатки, символіки та іншої атрибутики Федерації;

§  вирішує інші питання, крім тих, що відносяться до компетенції Конференції та Контрольно-ревізійної комісії.

Засідання Президії вважається правомочним, якщо на ньому присутні більше половини членів Президії та Президент (або Президент одноособово, якщо Президія складається лише з Президента).

Рішення Президії Федерації приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Президії. За умови рівності голосів голос Президента Федерації є вирішальним.

Члени Президії здійснюють свою діяльність на громадських (волонтерських) засадах.

Президент:

§  організовує роботу Президії та головує на її засіданнях;

§  скликає Конференцію та позачергову Конференцію Федерації в порядку, визначеному цим Статутом;

§  представляє Федерацію у стосунках з державними органами та органами місцевого самоврядування, українськими та міжнародними підприємствами, установами та організаціями, науковими установами;

§  вносить на розгляд Конференції проект програми діяльності Федерації;

§ вносить пропозиції до будь-яких документів, що регламентують діяльність Федерації;

§  виконує інші функції, які покладені на нього рішенням Конференції, здійснює керівництво поточною діяльністю Федерації;

§  забезпечує виконання поточних та перспективних планів, програм діяльності Федерації, рішень Конференції та Президії;

§  виносить питання на розгляд Конференції та Президії Федерації;

§  укладає від імені Федерації будь-які угоди та договори;

§  здійснює оперативне управління майном та коштами Федерації, має право першого підпису фінансових документів;

§  відкриває та закриває рахунки в установах банків;

§  виконує інші функції, що випливають з цього Статуту та чинного законодавства, а також надані йому рішення Конференції та Президії Федерації.

Президент здійснює свою діяльність на громадських засадах.

Віце-Президент Федерації:

§  здійснює організацію роботи Федерації за напрямками її діяльності відповідно до рішень Конференції, Президії та Президента;

§  виконує доручення Президента;

§  веде облік членів Федерації, готує документи щодо прийняття/виключення кандидатів у члени Федерації, які подає для розгляду на засідання Президія Федерації;

§  за дорученням Президента представляє Федерацію у відносинах з вітчизняними та закордонними установами та організаціями, громадянами України та громадянами інших держав, державними установами;

§  на час відсутності Президента та за його дорученням тимчасово виконує повноваження Президента Федерації.

Віце-Президент Федерації обирається Конфренцією із числа обраних ними членів Президії Федерації строком на 5 (п’ять) років.

5. 4. Контрольно-ревізійна комісія, може бути обрана для здійснення контролю за окремими питаннями діяльності Федерації.

Кількісний склад Контрольно-ревізійної комісії визначається Конференцією, але не менше ніж 3-є і не більше ніж 5-ть осіб. Члени Контрольно-ревізійної комісії, в т.ч. її Голова, обираються з поміж членів Федерації Конференцією строком на 5 (п’ять) років. Відкликання члена Контрольно-ревізійної комісії відбувається на Конференції.

Членами Контрольно-ревізійної комісії не можуть бути члени керівних органів Федерації.

Членство в Контрольно-ревізійній комісії припиняється:

§  за заявою члена Контрольно-ревізійної комісії з моменту отримання її Федерацією;

§  у зв’язку з відкликанням члена Контрольно-ревізійної комісії за рішенням Конференції;

§  автоматично у випадку смерті члена чи визнання його недієздатним (обмежено дієздатним);

§  у зв’язку із спливом строку його повноважень. Разом з тим, члени Контрольно-ревізійної комісії зберігають свої повноваження незалежно від спливу такого строку до моменту обрання нового члена Контрольно-ревізійної комісії у зв’язку із спливом повноважень попередника.

Члени Контрольно-ревізійної комісії не отримують винагороду за свою роботу в цьому органі.

Рішення Контрольно-ревізійної комісії приймаються простою більшістю від загальної кількості її членів, крім випадків, визначених цим Статутом. Один член Контрольно-ревізійної комісії має один голос. При однаковій кількості голосів, вирішальне значення має голос Голови Контрольно-ревізійної комісії.

Організаційною формою роботи Контрольно-ревізійної комісії  є засідання, на яких головує і організовує їх роботу Голова Контрольно-ревізійної комісії, а при його відсутності, обраний більшістю голосів, голова засідання. Засідання Контрольно-ревізійної комісії правомочні при присутності на них не менше 2/3 її членів і проводяться не менше одного разу на рік.

Засідання Контрольно-ревізійної комісії скликаються Головою Контрольно-ревізійної комісії у визначені ним строки шляхом повідомлення кожного члена Контрольно-ревізійної комісії особисто про місце, час та порядок денний засідання. Прийняті на засіданні Контрольно-ревізійної комісії рішення, оформляються протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами, які голосували за прийняте рішення. Форма і порядок голосування на засіданнях визначається відповідним рішенням Контрольно-ревізійної комісії.

До компетенції Контрольно-ревізійної комісії належить контроль за:

§  дотриманням членами і працівниками Федерації, Президією Статуту Федерації;

§  правомірністю розпорядження майном та коштами Федерації;

§  реалізацією стратегічних планів та програм Федерації;

§  виконанням рішень Конференції.

Контрольно-ревізійна комісія розглядає та затверджує річні баланс та звіт про фінансові результати Федерації.

Президія, Президент та інші члени Федерації зобов’язані сприяти членам Контрольно-ревізійної комісії при здійсненні нею своїх функцій та надавати витребувані нею документи і пояснення, необхідні для такого контролю.

Питання діяльності і компетенції органів управління Федерації можуть вирішуватись у відповідних внутрішніх документах Федерації, затверджених компетентним органом. Положення таких документів, які суперечать цьому Статуту не застосовуються.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 211; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.028 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь