Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Що включає в себе організація та проведення психодіагностики?



 

       Організація та проведення ПД включає в себе ряд практичних питань, які включають в себе:

1. Визначення професійних вимог, які пред’являються до психолога, як до спеціаліста.

2. Встановлення знань, вмінь та навичок, якими психолог повинен бути наділений для того, щоб успішно справлятися зі своєю роботою.

3. З’ясування мінімуму практичних умов, дотримання яких є гарантією того, що психолог дійсно успішно та професійно оволодів тим чи іншим методом ПД.

4. Розробка програм, засобів та методів практичної підготовки психолога в області ПД, а також оцінки його компетентності в цій області.

Які методи вивчення включає в себе психолого-педагогіяний супровід дітей молодшого шкільного віку.

       Перш ніж застосовувати ту чи іншу психодіагностичну методику з дітьми необхідно упевнитися в тому, що вона їм інтелектуально доступна та не занадто проста для того, щоб оцінити рівень психологічного розвитку досягнутий дитиною. Психолого-педагогічному супровід дітей включає такі психодіагнотичні методики, як наприклад:

1. Вивчення загальної орієнтації дітей в оточуючому середовищі.

2. Відношення дитини до навчання в школі.

3. Вивчення уваги дитини.

4. Вивчення пам’яті дитини.

5. Вивчення мислення дитини.

6. Вивчення мовлення дитини.

7. Вивчення художньо-образотворчі здатності.

8. Трудові вміння та навички.

9. Мотивація досягнення успіхів.

10. Особистісні якості.

11. Міжособистісні відносини.

Використовуючи дані методики дослідження особистості дитини можна з’ясувати схильності, здатності, рівень розвитку дітей різного віку, чи відповідають ці здатності даному віку, чи дитина дещо відстає у своєму розвитку в порівнянні з однолітками,тощо. Проведення комплексної психодіагностики дозволяє оцінювати ефективність навчально-виховної роботи в школі, тобто як та чи інша здатність дитини може сприяти просуванню вперед в своєму психологічному розвитку.

Задачі п/д

       Наукова та практична ПД вирішує ряд типових для неї задач:

1. Встановлення наявності у людини тієї чи іншої психологічної властивості чи особливості поведінки.

2. Визначення ступеня розвитку даної властивості, її вираження в якісних та кількісних показниках.

3. Опис діагностуємих психологічних та поведінкових особливостей людини в тих випадках, коли це необхідно.

4. Порівняння ступеню розвитку вивчаємих властивостей у різних людей.

Принципи п/д

1. Комплексний характер вивчення. Діагностика проводиться за такими напрямками: психолого-педагогічний, соціологічний. Беруть участь психолог, педагог. Важливе значення має педагогічне дослідження дитини: виявлення научуваності, можливості перебування в навчальному закладі. Обов’язково аналізуються умови життя дитини, можливість участі батьків та інших родичів в процесі навчання та корекційної роботи.

2. Всебічний характер психолого-педагогічного обстеження. Психолого-педагогічне обстеження повинно включати вивчення всіх сторін психіки: пізнавальних процесів, мовлення, емоційно-вольової сфери та особистісних особливостей. Необхідно не тільки виявити окремі порушення в розвитку, а й встановити зв’язки між ними, виявити систему первинних та вторинних порушень.

3. Врахування віку дитини при організації психолого-педагогічного вивчення. Підбір методів обстеження, дидактичного матеріалу повинен відповідати віку дитини.

4. Вивчення дитини в динаміці. Необхідне тривале вивчення особливостей дитини, спостереження за характером розвитку. Динамічне вивчення дітей проводиться протягом року, обговореннями особливостей її розвитку з батьками та педагогами.

5. Індивідуальний підхід до дитини. Передбачає врахування віку, статі, індивідуальних особливостей дитини, створення під час обстеження комфортної для неї обстановки. Індивідуальний підхід базується на попередньому знайомстві з історією розвитку дитини, особливостями сімейного виховання, характером спілкування.

6. Якісний аналіз результатів обстеження і виявлення потенційних можливостей дитини. Окрім визначення результативності виконання завдань необхідно оцінювати якісні показники: спосіб виконання завдань, інтерес до діяльності, самостійність, використання допомоги, научуваність.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 268; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь