Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Чим є сім’я для жінки і чоловіка?



Жінки Чоловіки
1. Служить опорою в скрутну хвилину. 2. Позбавляє від самотності. 3. Приносить щастя материнства. 4. Упорядковує інтимне життя. 5. Налагоджує побут, режим харчування. 1. Служить опорою в скрутну хвилину. 2. Позбавляє від самотності. 3. Налагоджує побут, режим харчування. 4. Приносить щастя батьківства. 5. Упорядковує інтимне життя.

 

 

Невдачі чоловіків і жінок у формуванні сім’ї обумовлені, як вважає В. Харлі, незнанням потреб один одного, а постійне незадоволення хоча б однієї з потреб призводить до перелюбств. Складність задоволення потреби у збереженні власного «Я» полягає у тому, що в очах кожного з подружжя власне «Я» виглядає значно привабливішим, ніж «Я» іншого.

Задоволеність шлюбом. За даними Т. Андрєєвої та Ю. Бакуліної, задоволеність чоловіків і жінок шлюбом у середньому однакова, причому у чоловіків вона не пов’язана з мірою традиційності їх уявлень про розподіл ролей у сім’ї; у жінок між задоволеністю шлюбом і традиційними уявленнями зв’язок виявлений, хоча і слабкий. За оцінками жінок, головними чинниками стабільності шлюбу є: справедливий розподіл побутового навантаження між подружжям, повноцінний відпочинок у сім’ї, сексуальна гармонія, взаєморозуміння з дітьми, задоволеність психологічною атмосферою, спілкуванням, турбота. У чоловіків є інший ідеал: спільність інтересів, у тому числі – сексуальних.

Жінки, за даними О. Шишкіної, більш орієнтовані на сім’ю, але менш задоволені нею, чоловіки ж, навпаки, менш орієнтовані на сім’ю, але більш нею задоволені. Незадоволеність один одним виливається у обох у взаємні та стандартні докори, що мають, проте, різний зміст залежно від статі. «Ти не вмієш вести господарство». – «А ти не в змозі вбити в стіну цвях». – «Ти думаєш не про сім’ю, а лише про вбрання». – «А ти не в змозі забезпечити сім’ю». – «Ти надто багато базікаєш з подружками». – «А ти півжиття проводиш біля телевізора на дивані».

Розподіл ролей у сім’ї між чоловіком і дружиною. Хто головний в сім’ї – чоловік чи дружина. Зміст поняття родинного верховенства пов’язується із здійсненням функцій: загальним керівництвом родинними справами, ухваленням відповідальних рішень, що стосуються сім’ї у цілому, регулюванням внутрісімейних відносин, вибором методу виховання дітей, розподілом бюджету сім’ї і т.д. При цьому зустрічаються два типи верховенства: патріархальне (главою сім’ї є чоловік) і егалітарне (у сім’ї керівництво здійснюється спільно). У тих випадках, коли дружина приписує собі верховенство, вона оцінює якості чоловіка набагато нижче, ніж при інших типах верховенства і, природно, нижче, ніж свої якості. Це заниження оцінок спостерігається за всіма особовими якостями, але особливим чином воно виражене в оцінках вольових та інтелектуальних властивостей особи чоловіка, а також якостей, що характеризують його ставлення до виробничої і домашньої праці. Дружина як би вимушена узяти на себе верховенство, не тому що хоче чи підходить для цієї ролі, а тому, що з цими обов’язками не справляється чоловік. Чоловіки визнають верховенство дружини тому, що бачать у неї ті якості, які властиві чоловікові, а саме вольові та ділові якості.

«В одному із номерів газети «Комсомольська правда» був наведений цікавий приклад. У 100 опитаних сім’ях 90 жінок назвали себе главою сім’ї, і їхні чоловіки підтвердили це. Десять чоловіків спробували претендувати на верховенство, але дружини дев’ятьох їм заперечили. І лише одна жінка сказала, що глава сім’ї – чоловік. Цього єдиного щасливця із 100 вирішили нагородити, запропонувавши йому вибрати подарунок. І тоді чоловік, звернувшись до дружини, запитав: «Як ти вважаєш, Марія, який краще вибрати?» Так і не відбувся єдиний глава сім’ї».

Визнання главою сім’ї чоловіка або дружини зовсім не означає, що в їх руках зосереджені всі управлінські функції. У дійсності спостерігається розподіл функцій між чоловіком і дружиною. Верховенство чоловіка в сім’ї пов’язане з його перевагою в рівні освіти, суспільній активності, задоволеністю професією. Якщо рівень освіти і суспільна активність вищі у дружини, то главою сім’ї є вона.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 266; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь