Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кафедра психології та педагогіки ННІПП. ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ



                                                                                                  «ЗАТВЕРДЖУЮ»

                                                                                                      Завідувач кафедри                      

                                                                                                     кандидат психологічних наук, доцент

                                                                                                     Кущенко І.В. ___________

                        

                                                                                                   «______»____________20 р.

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

З дисципліни: Педагогіка вищої школи.

Тема № 2. Викладач вищого навчального закладу як організатор навчально-виховного процесу.

Навчальний час: 4 год.

Категорія слухачів: магістри.

Мета заняття: на основі здобутих знань формувати уміння і навички організації і планування науково-педагогічної діяльності викладача. Розвивати елементи еврістичного мислення і творчого підходу до вирішення теоретичних і практичних проблем вищої освіти; виховувати самостійність мислення, пізнавальну активність, принциповість, патріотизм, наполегливість.

 

Вид заняття: 2 години практичних занять

Питання для опрацювання:

1. Актуалізуйте знання про специфіку діяльності педагога у ВНЗ.

2. Опрацюйте розділ 8 Закону України «Про вищу освіту».

3. Ознайомтесь з посадовими обов’язками викладача кафедри (науково-педагогічного працівника).

4. Підготуйте мультимедійну презентацію теми.

5. Ознайомтесь з річним індивідуальним планом роботи викладача ВНЗ.

6. Розробіть модель особистості ідеального сучасного науково-педагогічного працівника ВНЗ.

Основні поняття теми: педагогічна діяльність, педагогічна професія, структура педагогічної діяльності викладача, педагогічний професіоналізм.

Опрацювати рекомендовану літературу: 1, 6, 10, 15, 22, 29, 30.

Ключові терміни та поняття теми: педагогічна діяльність, педагогічна професія, структура педагогічної діяльності викладача, педагогічний професіоналізм.

 

Навчальне обладнання: відеомагнітофон, мультимедійна презентація, діапроектор.

Наочні засоби, роздатковий матеріал: опитувальник, методичні рекомендації, схеми.

Література: Алексюк А.М. Педагогіка вищої школи, - К., 1998., Вітвицька С.С. Основи педагогіки вищої школи, - К., 2003., Галузинський В.М., Євтух М.Б. Основи педагогіки та психології вищої школи в Україні.- К., 1995. Фіцула М.М. Педагогіка вищої школи: Навчальний посібник для магістрів. – К. Академвидав, 2007. Юрченко В.І. Оптимізація взаємозв'язку у системі «студент-викладач». - К., 1997.

                                          План проведення заняття:

1. Організаційний момент. Підготовка до заняття. Перевірка присутніх на занятті. Активізація пізнавальних процесів. Актуалізація знань. Оголошення теми і мети заняття.                                                                     5-7 хв.

2. Основна частина. Обговорення питань семінарського заняття. Заслуховування рефератів. Перевірка виконання завдань рекомендованих для самостійної роботи.

Перевірка завдань рекомендованих для оргаізації самостійної роботи:

1. Проаналізуйте основні компоненти педагогічного професіоналізму викладача вищого навчального закладу.

2. Проаналізуйте взаємозв’язок понять «педагогічна культура» і «педагогічна майстерність».

3. Охарактеризуйте поняття «педагогічне спілкування».

4. В якій частині Закону України «Про вищу освіту» йде мова про викладачів ВНЗ?

Завдання для організації самостійної роботи:

1. Розробіть і продемонструйте мультимедійну презентацію теми.

2. Проаналізуйте основні компоненти педагогічного професіоналізму викладача вищого навчального закладу.

3. Проаналізуйте взаємозв’язок понять «педагогічна культура» і «педагогічна майстерність».

4. Розкрийте особливості змісту методичної роботи у ВНЗ.

5. Проаналізуйте зміст і структуру робочої навчальної програми.

6. Проаналізуйте зміст і структуру інстуктивно-методичних комплесів.

7. Порівняйте зміст і структуру навчального та тематичного планів.

8. Проаналізуйте розклад навчальних занять в магістратурі на півріччя.

  • Додаткові завдання і запитання проблемного характеру 60-70 хв.

                   

3. Підведення підсумків заняття. Узагальнення. Короткий аналіз виконаної роботи. Оцінювання.

4. Заключення. Вказівки, рекомендації, поради щодо оптимізації організації навально-виховного процесу.                                                          5-7 хв.

 

Викладач: Ніколенко Д.О.

 

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 198; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь